Жимолость камчатська

Lonicera caerulea var. kamtschatica Sevast. Caprifoliaceae — жимолость синя (блакитна) — чагарник з сімейства жимолостевих, поширений у північно-східній Росії та Китаї. Серед вирощуваних культур, отриманих в Росії, в даний час зустрічаються лише її гібриди з іншими сортами жимолості синьою, особливо L. kamtsch. var. edulis. У Японії (Хоккайдо) схрещували цей сорт з L. kamtsch. var. emphyllocalyx, у Канаді — з місцевим сортом L. kamtsch. var. villosa, а також з тим, що відбувається з Японії сортом L. kamtsch. var. emphyllocalyx.
Всі форми цього виду — листопадні чагарники заввишки до 2,2 м, завжди ростуть на вологих місцепроживання. Листя яйцеподібні, супротивні, сизо-зелені, з легким восковим нальотом, довжиною до 8 см і шириною до 3 см. Жовтаві, дзвонові, невеликі квітки, величиною до 2 см, запилюються перехресно за допомогою комах.
Плоди — довгасті ягоди (нагадують за кольором американську лохину) діаметром близько 1 см і довжиною 3,5 см. Маса ягід може перевищувати 3 м. Ягоди містить до 20 м’яких насінин, не відчутних при вживанні. Ягоди мають характерний, приємний смак з помітною гіркотою, особливо у старих сортів. Сік фарбувальний, темний; на відміну від лохини високорослої, в поперечному перерізі ягода темна. Ягоди набувають властиву сорту забарвлення за 1-2 тижні до досягнення ними збірної зрілості. До збору врожаю необхідно перевірити зрілість ягід, тому що незрілі плоди несмачні.
Нові російські та канадські сорти, з більш твердими, рівномірно дозрівають ягодами і сухим рубчиком, придатні для механізованого збирання і сортування. Плоди можуть зберігатися в звичайному холодильнику протягом 2 тижнів. Сорти різко відрізняються один від одного придатністю до тривалого зберігання. Більшість старих сортів годиться для приготування соків, джемів, вина, тістечок, морозива, йогуртів та фарбування інших продуктів переробки. Нові сорти, солодкі, позбавлені кисло-гіркого смаку, в основному, десертні. Ягоди жимолості синьої найперші в сезоні, дозрівають вже в травні, навіть на 6 тижнів раніше плодів американської лохини. Ягоди містять на 50% більше поліфенолів (у тому числі в п’ять разів більше антоціанів) і більш ніж в два рази більше активних антиоксидантів порівняно з плодами чорниці звичайної (V. myrtillus). Вищевказаним речовинам надається велике значення у профілактиці пухлин, серцевих захворювань і діабету.
Кущі повністю стійкі до морозу, витримують пониження температури до -45 ° C, квіти — до -8 ° C, листи розвиваються ранньою весною, коли ще лежить сніг. Кущі жимолості синьою не вимогливі до грунтових умов, можуть рости і при рН 5-8, проте, грунт повинен бути гумусовий і вологий. Наплантаціях висаджують до 4000 штук рослин / га, середня врожайність становить близько 3 кг з куща. Для отримання рясного врожаю і гарної якості плодів необхідно саджати разом рослини різних сортів. Жимолость синя рідко пошкоджується шкідниками та хворобами. При поганій погоді у деяких сортів можуть з’явитися симптоми борошнистої роси. Висока життєздатність культивованих сортів дозволяє застосовувати методи органічного землеробства і садівництва.

 IMG_5332
 
IMG_5311
КАРІНА
m1032
Жимолость камчатська «Карина» одна з найбільш морозостійких культур. Дуже скоростигла культура. Кущ досягає у висоту до 1,5 м. Врожайність від 1 до 2 кг з одного чагарника. У сорту «Карина» плоди мають циліндричну форму, великі масою до 0,7гр. Плоди мають синій колір. Кущі жимолості дуже стійкі до більшості хвороб.
продано
post_line
ВОЙТЕК
Войтек

Сорт польської селекції, виведений Софією і Херонімом ЛУКАШЕВСЬКИМИ.
Кущ досягає висоти 170 см і ширини 150 см, габітус кулястий, сильно розгалужений, великої сили росту.
Плоди: середня маса 1 м Ягоди довгастої форми. Плоди  смачні, кисло-солодкі, надзвичайно ароматні, дуже соковиті. Транспортабельність гарна. Рекомендуються для заморожування, засушки і виготовлення соку.
Сорт середньо-раннього терміну дозрівання (ягоди достигають у першій половині червня), плодоношення рясне, до 5 кг при любительському вирощуванні, на плантації — до 3 кг куща (9,9 т / га). Обсипальність середня. Можливе механізоване збирання. Збір в один прийом.
Для хорошого врожаю бажано садити поруч кілька різних сортів (для забезпечення перехресного запилення). Як запилювачів рекомендується сорт «Zojka».

ціна 65,0 грн. контейнер 2,0 л. (2 річний саджанець)
post_line

БАКЧАРСЬКА ЮВІЛЕЙНА

bakharskaynn

Сорт створений в науковій установі ФГУП «Бакчарское».
Кущ: середньорослий, висотою 150 см, шириною 120 см. Плодоносить вже в молодому віці.
Плоди: середня маса 1,4 г (до 2,1 г), подовжено-овальної форми, одномірні. Плоди розташовані компактними, дуже рясними групами, дуже зручні для збору. Смак плодів злегка кислуватий, освіжаючий, соковиті, дегустаційна оцінка 4,8 бала (за шкалою 0-5). Транспортабельність  хороша. Десертні, рекомендуються також для заморожування.
Плоди дозрівають в середині липня. Механічнt і ручне збирання. Плоди не обсипаються, але при зборі відокремлюються легко від плодоніжки. Рекомендується збір в два прийоми. Середня врожайність з куща: 3,5 кг (до 5 кг). Середня врожайність з гектара: 11,5 т / га (до 16,5 т / га).

ціна 65,0 грн. контейнер 2,0 л. (2 річний саджанець)

post_line

Югана

Югана

Російський сорт, створений в науковій установі ФГУП «Бакчарское»
Кущ: висота 150 см, ширина 190 см, середньорослий, середньо щільні.
Плоди: середня маса 1,4 г (до 1,8 г), одномірні, кувшиноподібні з тупою верхівкою, темно-фіолетові з сильним восковим нальотом, тверді. Смак десертний, кисло-солодкий, ягоди придатні для заморожування (після розморожування вміст цукру не знижується). Шкірочка среднеплотная, транспортабельність середня.
Плоди дозрівають в середині липня (Бакчар). Механічний і ручне збирання. Обсипальність середня, але при зборі плоди легко відокремлюються від плодоніжки. Дозрівання дружне. Середня врожайність з куща: 3,5 кг (до 6,5 кг). Середня врожайність з гектара: 11,5 т / га (до 21,4 т / га).

ціна 65,0 грн. контейнер 2,0 л. (2 річний саджанець)

post_line

 

Ленінградський Велетень

Лен.Велетень

Сорт виведений на Камчатці.
Кущ: висота 170 см, ширина 140 см, сильнорослий.
Плоди: середня маса 1,4 г (до 2,0 г), циліндричної або вузькоовальної форми, синього кольору з восковим нальотом, солодкі, дуже ароматні. Десертні, рекомендуються також для заморожування.
Плоди дозрівають в середині червня . Механічне і ручне збирання, тенденція до осипання слабка. Середня врожайність з куща: 2,5 кг (до 5,0 кг). Середня врожайність з гектара: 8,2 т / га (до 16,5 т / га).

ціна 65,0 грн. контейнер 2,0 л. (1 річний саджанець)

post_line

Індіго Грем

 Індіго Грем

 

Раннього терміну дозрівання. Ягоди великі видовжені-кувшиноподібної  форми, темно-сині. М’якоть соковита, кисло-солодкого, доброго смаку, без гіркоти. Обсипальність слабка. Урожайність висока, 3-4 кг з куща.
Місце посадки-сонце, півтінь, невибаглива до грунту, віддає перевагу достатньо вологоємкі суглинні і супіщані грунти, зимостійкість висока.
Використовують  у свіжому вигляді, а також роблять варення, компоти, сік.

Відсутня на складі

post_line