Ківі (актинідія)

 Актинідія

IMG_5296

aktinid1
Актинідія — це ліани з великими листками. Ароматними білими і їстівними плодами. Вони легко розмножуються насінням, живцями, відводками.
Рослини роду актинідія відносяться до сімейства актінідіевих.
Як Плодове рослина Набули найбільшого Поширення актинідії Коломикта і Аргурата (острозубчата), за кордоном -актінідія Китайська (ківі).
Рослина дводомна, тому (при розмноженні насінням) до цвітіння невідомо, де «хлопчик», а де «дівчинка».
Цвіте актинидия пізно, у другій половині травня, іноді навіть в червні. Жіночі квітки з’являються поодинці. Визначити їх можна по добре помітною жовтої зав’язі в підставі цветоложа. Чоловічі квітки ростуть пучками, з безліччю тичинок. Одна чоловіча рослина забезпечує запилення десяти жіночих.
Плоди актинідії аргута містять вітаміну С трохи менше, ніж у актинідії Коломикта.
актинідія Аргута
Це потужна ліана, довжиною 10-20 м. Рослина дводомна, рідше полігамна. Цвіте в червні, плоди дозрівають у вересні. Маса плодів, зовні нагадує агрус, вагою від 5 до 15 м
актинідія Коломикта
Актинідія Коломикта багато в чому схожа з Аргута, але відрізняється неодночасним дозріванням протягом серпня дрібних плодів, 3 м масою Є відмінності і в листі актинідій. У коломікти вони шорсткі, а у аргута — гладкі.
Рослини досить зимостійкі, повітряну і грунтову посуху переносять погано.

Дворічні саджанці в контейненрах 2,0 л. ціна 195 грн.

Однорічні саджанці в контейненрах 1,0 л. ціна 45 грн. (в продажі з 01.04.2018р.)

Аргута «Ананасна»

mini-kivi-aktinidiya-ananasnaya1

Має овальні плоди близько 3 см завдовжки і 2,5 см шириною з коричнево-червоним рум’янцем в сонячних місцях, дуже смачні, ароматні, можна їсти зі шкіркою. Сорт дуже урожайний, починає плодоносити на 3-4 рік після посадки. Витримує морози до -28oC.

Аргута  »Женева»

Актинидия_остролистная_'Geneva'

aмериканский жіночий сорт, виведений у дослідній станції в Дженева, штат Нью-Йорк. Найвідоміший сорт цього виду. Плоди достигають у другій половині вересня і жовтні. Плоди середньої величини, (3 cм завдовжки і 2 см шириною), з добре освітленої сторони мають рум’янець, дуже смачні, солодкі, з медовим смаком і легким ароматом. Дозрілі плоди швидко стають м’якими і починає опадати, коли рослині не вистачає води. Сорт дуже урожайний, починає плодоносити на 3-4 рік після посадки. Витримує морози до -30oC.

Аргута «Джамбо»

Ківі Джамбо

італійський сорт з особливо великими, овальними, злегка продовгуватими (довжиною до 5 см, a шириною до 3 см), зелено-жовтими плодами. Вага найбільших плодів досягає 30 г. Плоди смачні, солодкі, без виразного аромату, стійкі, але іноді тріскаються біля основи, дозрівають з кінця вересня до середини жовтня. Рясний сорт початок плодоношення на 3-4 рік після посадки. Виростає до  8 м. Витримує морози до -28oC.

Аргута «Кенс Ред»

kens-red

новозеландський жіночий сорт з червоними плодами виник в результаті схрещування Actinidia arguta var. cordifolia і Actinidia melanandra. Плоди дозрівають з середини вересня до середини жовтня, добре освітлені (зовні і всередині) яскраво червоні, а затінені — зелені, морозостійкість до -25 .

Аргута «Кокува» самоплідна

actinidia-arguta-kokuwa_01

Японський сорт зі смачними, з лимонним присмаком, довго псуються плодами (міні ківі), що дозрівають в кінці вересня — жовтні, придатними для їжі з шкіркою. Сорт двостатевий, самозапилюватися, цвіте в червні. Плоди овальні, завдовжки близько 2,0 см і 1,5 см шириною. Починає плодоносити на 2-3 році. Витримує морози до -22C. Вимагає теплих, сонячних, захищених місць, вологою, але добре дренованим, родючого ґрунту. Пагони кучеряві. Придатна для посадки у різних опор, альтанок, пергол і сіток

 

Аргута «Вітіківі» самоплідна

aktinidii-vitikivi

Приваблива, самоплідна рослина, завязує плоди без запилення (партенокарпічное) і плодоносить вже в 1-2 року після посадки. Його смачні, найчастіше безнасінні, зелені плоди (Міні Ківі) дозрівають в жовтні, придатні для споживання разом з шкіркою; овальної форми, розміром в 2,5-3,5 см довжини і 1,5-2,5 ширини. Рослина стійка до морозу до -26ºС.

Аргута «Веікі» F 

ківі weiki

німецький сорт, двостатевий. Чоловічі екземпляри хороші запилювачі всіх сортів актинідії остролистной. Примірники жіночі дуже врожайні. Плоди дозрівають в жовтні, середньої величини (довжиною близько 2,5-3 cм і шириною 2-2,5 см), зелені, з червоно-коричневим рум’янцем в місцях добре освітлених, смачні, не опадають до дозрівання. Листя красиві — темно-зелені, злегка блискучі, з червоними черешками — добре поєднуються практичні особливості з декоративними. Починає плодоношення на 3-4 рік після посадки. Витримує морози до -30oC.

Аргута «Веікі» M чоловіча 

aktividia_aдам_weiki

чоловічий сорт з особливо красивим листям і чоловічими квітками, добре запилюють жіночі сорти.

 

Аргута «Сентябрська»

Сентябрська

Український сорт, жіночий. Приваблива забарвлення листя восени.
Плоди зеленувато-жовті, овальні, дрібні (довжиною до 2,5 см, шириною 1,3 см, масою до 3 г), дозрівають в серпні.

однорічні саджанці ціна 85,0 грн.(контейнер2,0л.)