Жимолость камчатська

Жимолость камчатська

Lonicera caerulea var. kamtschatica Sevast. Caprifoliaceae — жимолость синя (блакитна) — чагарник з сімейства жимолостевих, поширений у північно-східній Росії та Китаї. Серед вирощуваних культур, отриманих в Росії, в даний час зустрічаються лише її гібриди з іншими сортами жимолості синьою, особливо L. kamtsch. var. edulis. У Японії (Хоккайдо) схрещували цей сорт з L. kamtsch. var. emphyllocalyx, у Канаді — з місцевим сортом L. kamtsch. var. villosa, а також з тим, що відбувається з Японії сортом L. kamtsch. var. emphyllocalyx.
Всі форми цього виду — листопадні чагарники заввишки до 2,2 м, завжди ростуть на вологих місцепроживання. Листя яйцеподібні, супротивні, сизо-зелені, з легким восковим нальотом, довжиною до 8 см і шириною до 3 см. Жовтаві, дзвонові, невеликі квітки, величиною до 2 см, запилюються перехресно за допомогою комах.
Плоди — довгасті ягоди (нагадують за кольором американську лохину) діаметром близько 1 см і довжиною 3,5 см. Маса ягід може перевищувати 3 м. Ягоди містить до 20 м’яких насінин, не відчутних при вживанні. Ягоди мають характерний, приємний смак з помітною гіркотою, особливо у старих сортів. Сік фарбувальний, темний; на відміну від лохини високорослої, в поперечному перерізі ягода темна. Ягоди набувають властиву сорту забарвлення за 1-2 тижні до досягнення ними збірної зрілості. До збору врожаю необхідно перевірити зрілість ягід, тому що незрілі плоди несмачні.
Нові російські та канадські сорти, з більш твердими, рівномірно дозрівають ягодами і сухим рубчиком, придатні для механізованого збирання і сортування. Плоди можуть зберігатися в звичайному холодильнику протягом 2 тижнів. Сорти різко відрізняються один від одного придатністю до тривалого зберігання. Більшість старих сортів годиться для приготування соків, джемів, вина, тістечок, морозива, йогуртів та фарбування інших продуктів переробки. Нові сорти, солодкі, позбавлені кисло-гіркого смаку, в основному, десертні. Ягоди жимолості синьої найперші в сезоні, дозрівають вже в травні, навіть на 6 тижнів раніше плодів американської лохини. Ягоди містять на 50% більше поліфенолів (у тому числі в п’ять разів більше антоціанів) і більш ніж в два рази більше активних антиоксидантів порівняно з плодами чорниці звичайної (V. myrtillus). Вищевказаним речовинам надається велике значення у профілактиці пухлин, серцевих захворювань і діабету.
Кущі повністю стійкі до морозу, витримують пониження температури до -45 ° C, квіти — до -8 ° C, листи розвиваються ранньою весною, коли ще лежить сніг. Кущі жимолості синьою не вимогливі до ґрунтових умов, можуть рости і при рН 5-8, проте, ґрунт повинен бути гумусовий і вологий. На плантаціях висаджують до 4000 штук рослин / га, середня врожайність становить близько 3 кг з куща. Для отримання рясного врожаю і гарної якості плодів необхідно саджати разом рослини різних сортів. Жимолость синя рідко пошкоджується шкідниками та хворобами. При поганій погоді у деяких сортів можуть з’явитися симптоми борошнистої роси. Висока життєздатність культивованих сортів дозволяє застосовувати методи органічного землеробства і садівництва.Бакчарська ювілейна

Бакчарська ювілейна

Сорт створений в науковій установі ФГУП «Бакчарское». Кущ: середньорослий, висотою 150 см, шириною 1..

50грн.

Войтек

Войтек

Сорт польської селекції, виведений Софією і Херонімом ЛУКАШЕВСЬКИМИ. Кущ досягає висоти 170 см і шир..

50грн.

Каріна

Каріна

Жимолость Каріна - раннього терміну дозрівання. Ягоди великі до 1 гр., темно-фіолетові видовжені з в..

50грн.

Ленінградський Велетень

Ленінградський Велетень

Сорт виведений на Камчатці.Кущ: висота 170 см, ширина 140 см, сильнорослий. Плоди: середня маса 1,4 ..

50грн.

Югана

Югана

Російський сорт, створений в науковій установі ФГУП «Бакчарское» Кущ: висота 150 см, ширина 190 см, ..

50грн.

Показано з 1 по 5 із 5 (1 сторінок)